Křídlové brány

Křídlové brány se používají k zabezpečení vjezdů k rodinným domům, firemním objektům, atp. Každá brána je atypická a tedy je nutné tuto bránu vyrobit. Ke stávajícím branám jde automatika doplnit. U výroby a instalace křídlové brány, je důležité použití kvalitních závěsů křídel (pantů), které musí být dostatečně pevné a hlavně vždy stavitelné. Typ a velikost závěsů závisí na velikosti a hmotnosti křídel. Pohodlný chod zajišťuje elektromechanický pohon (dle typu brány) s dálkovým či místním ovládáním. Technologické řešení elektropohonu, který je uzavřen v hliníkové skříni a chráněn před povětrnostními vlivy, zaručuje maximální spolehlivost a dlouhou životnost. V případě výpadku elektrického proudu lze elektropohon jednoduše odblokovat a bránu otevřít manuálně. Jedním dálkovým ovladačem je možné společně ovládat vjezdovou bránu i s garážovými vraty.

Lineární pohon

Lineární pohon

Připevňují se na křídlo brány a sloupek. Elektromechanický pohon je určen pro otočné křídlové brány s maximální délkou křídla 5m a hmotností od 200 do 800 kg v závislosti na délce křídla druhu provozu. S použitím doplňkového příslušenství lze pohony použít pro otevírání brány směrem ven. Při použití pohonů bez koncových spínačů je potřeba bránu vybavit mechanickými dorazy. V případě výpadku napájení lze pohon jednoduše odblokovat a bránu otevřít manuálně.

Pákový pohon

Pákový pohon

Je vhodný pro brány se širokými sloupky - pohon je připevněn na sloupku a kloub otevírá vjezdovou bránu. Elektromechanický pohon s kloubovým ramenem určený pro otočné křídlové brány s maximální délkou křídla do 3m a hmotností od 400 do 800 kg v závislosti na délce křídla. Pohon je vybaven elektrickými koncovými spínači pro nastavení otevřené polohy. Rameno je odolné proti násilnému otevření, vyrobené z galvanizované oceli nebo hliníkové slitiny a ošetřeno ochranným nátěrem. V případě výpadku elektrického napájení lze pohony mechanicky odblokovat a bránu otevřít manuálně.